Poznaj niezwykły świat zwierząt egzotycznych...   

Jakie są odpowiednie warunki dla Axolota?

Jakie są odpowiednie warunki dla Axolota?

W związku z tym że wiele osób nie wie jak poprawnie stworzyć akwarium dla Ambystomy Meksykańskiej, szerzej znanej jako Axolotl opisujemy jak POPRAWNIE stworzyć im warunki do życia.

Akwarium – na jednego osobnika dorosłego powinno przypadać 100l. Jest to odpowiednia ilość bo jest to zwierzak rosnący do sporych rozmiarów i dodatkowo bardzo szybko rosną. Najlepsze dla nich jest niskie, długie i szerokie akwarium. Najlepiej by wysokość  zbiornika nie przekraczała 45 cm.
Filtracja – zewnętrzna kubełkowa o dużej wydajności lub wewnętrzne o dużej mocy jak np. seria Aquael TURBO.
Oświetlenie – LED lub inne słabe światło bo axolotle nie przepadają za ostrym światłem które je wręcz irytuje.
Chłodzenie – chłodziarki od morskich zbiorników lub samoróbki, bo akwarium z nimi wymaga temp. wody 16-18 stopni w granicach do 20. Powyżej 20 stopni Celcjusza axoloty zaczynają chorować.
Podłoże – PIASEK PIASEK PIASEK PIASEK!! Żwiru nie stosujemy z powodu zaczopowania się i problemami z wypróżnianiem. Również nie dajemy im żadnych drobnych kamieni które mogą połknąć i nie wydalić.
Roślinność – wszelka zimnolubna jak : myriophyllum, moczarka, cobomba, nurzaniec gigant, gałęzatka, mchy, anubiasy ( niektóre ), pistia rozetkowa, krytpokoryna. Są to rośliny twarde i mało wymagające , zatem nie ma obawy że nam zmarnieją.
Chemia – nie podajemy żadnej chemii! Axolotle są bardzo na nią wrażliwe i jedynie co możemy używać to kulki GT do roślin.
Otoczenie – duże głazy i korzenie z kryjówkami.
Ekipa sprzątająca – ślimak oraz małż specialistyczny.
Żywienie – pokarmy mrożone i żywe ( nie podajemy żadnych serc itp.!!! ) oraz żywe robaki wędkarskie – dendrobena. Polecane podawanie osobnikom powyżej 15cm. Nie podajemy żadnych ryb!!

Dodatkowo – akwarium kompletne musi odstać 3-4 tygodnie by dojrzewało!! Przez ten czas tylko włączamy światło jak by już zwierzaki były i filtr ma działać jak by już były. Nie wyłączamy nigdy filtra na noc itd.

Jeśli nie macie pewność co do zwierzaka to zawsze można do nas napisać! To nie jest tak że usługa ta jest tylko dla kupujących coś u nas. Pomoc dajemy każdemu!!

Autor: Mateusz Dante Karwowski

Sklep Pielęgnica

https://www.facebook.com/pielegnica/

Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych